the work we have
done for years

Portfolio

Nuk u gjet asnjë postim për parametrat e kërkuar të kërkuar.

Dizajnerët Tanë

Paolo Pininfarina

Pininfarina

Claudio Bellini

Bellini Studio

Pierrick Taillard

Higold

Nikolas Thomkins

Higold

Krijuar për Elegancë,
Dizenjuar për tu Shijuar

Collections

Produkte
0 +
Kategori
0 +
Klientë
0 +
Çmime
0 +

Paolo Pininfarina

Krijuar nga materialet më të mira, mobiljet tona përmbajnë elegancë në çdo detaj, duke transformuar hapësirat me dizajne madhështore që flasin gjuhën e luksit.

Misioni Ynë: Të përpiqemi për të krijuar një mënyrë jetese të shëndetshme dhe të kënaqshme për klientët tanë. Nuk jemi një kompani e thjeshtë oferte dhe kërkesë, ideologjia e Higold është të ofrojë një mënyrë jetese më të mirë dhe elegante me anë të produkteve tona. Me dizajnet tona unike dhe inovative, mobiljet tona për ambiente të jashtme u japin klientëve tanë një arsye më të mirë për të qëndruar jashtë.

Çmimet e fituara

Higold

RED DOT AWARD
IF AWARD
PINNACLE AWARD

HIGOLD ka fituar Çmime Dizajni nga Red Dot, Çmime Pinnacle në Azi, një Çmim Dizajni IF, dhe të tjera. Përmes përpjekjeve të gjera të HIGOLD, kompania ka tërhequr shumë dizajnerë të shquar dhe kompani të tëra dizajni për të punuar së bashku për të krijuar mobilje vërtet elegante. Një dizajner i famshëm në HIGOLD, Nicholas Thomkins, është i njohur për dizajnet e tij origjinale dhe funksionale të mobiljeve. Në HIGOLD, Thomkins ka mundur të imitojë ndjesinë fantastike të jetesës në natyrë duke projektuar jo vetëm mobilje, por edhe pajisje gatimi.

Harmoni & Diversitet

Krijojmë Hapësira,
Lidhim Kultura

çfarë thonë klientë tanë

"Që nga momenti që hyra në showroom-in e Valia Furniture, e dija se do të përjetoja diçka të veçantë. Vazot dhe llambat që kam blerë kanë shtuar kaq shumë karakter dhe ngrohtësi në shtëpinë time. Çdo pjesë tregon një histori elegancie dhe artizanati italian, duke sjellë një copë luksi në jetën time të përditshme. Komplimentet nga mysafirët e mi kanë qenë të pafundme. Valia Furniture është zgjedhja ime e parë për të gjitha nevojat e mia për dekorin e shtëpisë, dhe tashmë jam duke planifikuar blerjen time të ardhshme!"

Elena L., Vlorë

"Koleksioni i Valia Furniture është një frymëmarrje e freskët në tregun shqiptar. Kërkoja diçka unike për zyrën time në shtëpi dhe gjetja e tyre të tavolinave dhe llambave ishte e paparë për nga stili dhe cilësia. Tavolina që zgjodha nuk është vetëm një copë arti mbresëlënëse, por edhe shumë funksionale, duke u përshtatur perfekt në hapësirën time. Shërbimi ndaj klientit ishte i jashtëzakonshëm, me këshilla të personalizuara dhe vëmendje ndaj detajeve. Valia me të vërtetë ka tejkaluar pritshmëritë e mia."

Gentian K., Durres

"Së fundmi bleva një divan dhe një grup karrigesh nga Valia Furniture për apartamentin tim të ri, dhe nuk mund të isha më i kënaqur me zgjedhjen time. Cilësia e punës së dorës është e dukshme në çdo detaj, dhe dizajni është njëkohësisht elegant dhe shumë i rehatshëm. Është e qartë që këto copa janë bërë jo vetëm me aftësi, por edhe me zemër. Valia Furniture ka transformuar hapësirën time të jetesës në një vend bukurie dhe relaksimi. I rekomandoj me ngrohtësi të gjithë atyre që duan të mbushin shtëpinë e tyre me mobilje exquisite."

Mira D., Tirana